Якщо ви часто відчуваєте дискомфорт у животі та стикаєтесь з іншими неприємними симптомами розладів травлення, вам слід купити пробіотики. Ці натуральні препарати відновлюють мікрофлору кишківника, покращуючи засвоєння корисних речовин і прискорюючи виведення токсинів. Вони позитивно впливають на імунну реакцію організму та на загальне самопочуття. Розповідаємо більше про те, як діють подібні засоби та як їх правильно використовувати.
Що таке пробіотики?
Пробіотики — це мікробіологічні харчові добавки, основу яких складають живі бактеріальні культури. Найчастіше до їх складу входять добре досліджені штами біфідобактерій і лактобацил. Вони можуть діяти разом з пребіотиками — поживними речовинами, що сприяють швидкому розвитку та тривалому виживанню корисних бактерій. Такі комплексні препарати також називають синбіотиками.
Пробіотики в Україні часто призначають у профілактичних цілях. Доведено, що правильний баланс мікрофлори в травному тракті позитивно впливає на клітини імунітету. Він забезпечує швидку та достатню реакцію на інфекції, зменшуючи ймовірність захворювання та забезпечуючи очищення від токсичних речовин у результаті розпаду патогенних клітин.
Пробіотики також будуть особливо корисними в наступних випадках:
- при дисбактеріозі, викликаному інфекціями та впливом токсичних речовин у довкіллі;
- при хронічних хворобах шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються порушенням нормальної мікрофлори;
- при тривалому прийманні антибіотиків, які невибірково знищують корисні бактерії разом зі шкідливими;
- при ураженні органів отруйними речовинами, що викликають загальну інтоксикацію — в тому числі при важких харчових отруєннях та в період реабілітації;
- при медичних проблемах, що викликають аномальні коливання концентрації глюкози в крові — для стабілізації рівня цукру.
Чим відрізняються пробіотики від інших препаратів?
Головна відмінність — використання живих бактеріальних культур замість агресивних хімічних сполук. На думку фахівців, це природніший спосіб відновлення організму. Насичення мікрофлори допомагає запускати власні регенеративні процеси, а тому в пробіотиків майже немає побічних ефектів.
Такі препарати є безпечними для більшості людей, а тому їх можна вживати без призначення лікаря та рецепту. Звичайно, з будь-якого правила є виключення. Вам слід проконсультуватися зі спеціалістом у наступних випадках:
- під час вагітності та годування грудьми;
- при вживанні сильнодіючих ліків;
- при гострих і хронічних захворюваннях;
- у післяопераційний період;
- при наявності алергічних реакцій та індивідуальної чутливості до компонентів ліків.
В яких продуктах містяться пробіотики?
Найпопулярніша їжа з пробіотичними властивостями — це молочнокислі продукти, включно з йогуртом і кефіром. Корисні бактерії також містяться в кислій капусті, м’яких сирах, заквасках, бобовій пасті та деяких продуктах бродіння.
Концентрація пробіотичних мікроорганізмів в їжі достатня для підтримки нормальної мікрофлори, але не для поповнення нестачі під час сильного стресу чи після захворювань. У таких випадках рекомендується додати до раціону спеціалізовані біологічні добавки.
Ціна на пробіотики в капсулах, порошках та інших формах випуску дуже вигідна, якщо врахувати високу концентрацію корисних бактерій. До того ж препарати не містять цукру та продуктів тваринного походження, а тому їх вживання можна поєднувати з дієтою.
Для чого приймати пробіотики: види та сфери застосування
У пробіотичних добавках можуть використовуватися різні штами корисних бактерій. Залежно від цілі застосування ці препарати поділяють на наступні групи:
- для загального покращення самопочуття;
- для повноцінного розвитку кишкової мікрофлори у ранньому віці;
- для підсилення імунітету;
- для нормалізації травлення;
- для підтримки організму в період вагітності;
- для зменшення дискомфорту в животі;
- для усунення симптоматики здуття;
- для профілактики діареї.
Ви також можете купити пробіотики для дорослих і для дітей, для жінок і чоловіків. Вони також мають свої відмінності. Препарати для дітей сприяють інтенсивному синтезуванню білків та укріпленню кісткової тканини, для немовлят — допомагають боротися з коліками. Пробіотики для жінок забезпечують нормалізацію вагінальної мікрофлори, для чоловіків — мінімізують негативний вплив стресу на здоров’я.
Чи є протипокази до вживання пробіотиків?
Регулярне приймання пробіотиків благотворно позначається на стані організму людини. І все ж у рідкісних випадках позитивний ефект відновлення може супроводжуватися побічною дією препаратів. Зазвичай це відбувається при індивідуальній чутливості до допоміжних компонентів препарату.
Якщо ви маєте підвищену чутливість до одного з інгредієнтів або раніше у вас спостерігалися алергічні реакції на ліки, обов’язково проконсультуйтесь з лікарем. При виникненні побічних ефектів у процесі приймання препаратів тимчасово припиніть їх застосування та зверніться до спеціаліста.
Асортимент пробіотиків Optibac Probiotics на нашому сайті
Наш інтернет-магазин є офіційним дистриб’ютором продукції британського виробника. Всі товари в його каталозі мають гарантію якості, підтверджену міжнародним сертифікатом. Для виготовлення всіх пробіотиків використовуються універсальні технології, перевірені часом і відзначені визнанням контролюючих організацій національного та всесвітнього рівня.
На сайті ви знайдете препарати для дітей, дорослих, жінок і чоловіків. Вони випускаються у формі капсул, порошків, крапель і мармеладок, які забезпечують якісне засвоєння активних компонентів у будь-якому віці. Ціни на пробіотики та способи їх застосування наведені в картках товарів. Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши нам за номером +380 (97) 482 62 62.